Misją naszego Centrum jest nie tylko leczenie Pacjentów, ale przede wszystkim zapobieganie chorobom.

W tym celu stworzyliśmy nasz autorski program zdrowotny: Zdrowa Mama, Silny Tata i Energia Małolata

Jaki jest cel Programu?

Ma on zapewnić wszystkim członkom rodzin zdrowie, siłę i energię, czyli innymi słowy jak najlepsze samopoczucie

Dlaczego powstał program?

Program stworzyliśmy kierowani troską o zdrowie naszych Pacjentów, którzy narażeni są na powszechne choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca, choroby układu krążenia, czy schorzenia onkologiczne. Przy obecnym postępie w medycynie, wiele z nich można wyleczyć lub dobrze kontrolować, pod warunkiem jednak, że wcześnie zostaną zdiagnozowane.

 

Do kogo program jest adresowany?

Do całych rodzin. Do uczestnictwa w programie zapraszamy wszystkich zapisanych do naszej przychodni. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych dla Pacjentów chcących do niego przystąpić.

 

Na jakie korzyści mogę liczyć uczestnicząc w programie?

 • przypomnimy Ci w odpowiednim czasie o wymaganych szczepieniach Twojego dziecka,
 • jeśli w danym roku kalendarzowym obchodzisz 35te, 40te, 45te, 50te lub 55te urodziny, zaprosimy Cię na badania profilaktyczne chorób układu krążenia,
 • bez względu na wiek, raz do roku zaprosimy Cię profilaktycznie na badania morfologii krwi, cholesterolu oraz poziomu cukru i w zależności od wyników udzielimy konsultacji lekarskiej oraz zalecimy dalsze działania,
 • przyszłe mamy zaprosimy na cykl spotkań w ramach Szkoły Rodzenia, na których dowiedzą się jak przygotować się do porodu a następnie dbać o swoje pociechy i swoje zdrowie.

To wszystko możemy zaproponować Państwu, dzięki wykorzystaniu w Rodzinnym Centrum Medycznym Lubimed.pl wielu nowoczesnych narzędzi organizacyjnych, w tym zaawansowanych systemów informatycznych, które pozwalają nam o wiele skuteczniej zarządzać posiadanymi informacjami oraz komunikować się z Państwem.

 

Czy program jest odpłatny?

Pacjenci, którzy są pod opieką Rodzinnego Centrum Medycznego Lubimed.pl i którzy zgłoszą akces do programu mogą korzystać z niego bezpłatnie.

 

Jak mogę się zgłosić do programu?

Poinformuj nas o chęci przystąpienia do programu podczas składania deklaracji wyboru lub jeśli złożyłeś ją wcześniej, po prostu zgłoś się do naszej rejestracji i poproś o dołączenie do programu. Przystępując do programu poprosimy Cię o podanie aktualnych danych kontaktowych, w szczególności numeru telefonu komórkowego oraz adresu e-mail.

Profilaktyka Chorób Układu Krążenia

Zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia do programu profilaktyki chorób układu krążenia zapraszamy osoby obciążone między innymi wskazanymi niżej czynnikami ryzyka: palenie tytoniu, niska aktywność ruchowa, nadwaga i otyłość, nadmierny stres, nieracjonalne odżywianie, wiek, płeć męska, obciążenia genetyczne.

 

Odwiedź nas jeśli dotyczy Cię któryś z powyższych czynników oraz:

 • w danym roku kalendarzowym obchodzisz swoje 35, 40, 45, 50 lub 55 urodziny,
 • nie została dotychczas rozpoznana u Ciebie choroba układu krążenia,
 • w okresie ostatnich 5 lat nie korzystałeś/aś ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia (także w innych przychodniach).

W ramach programu profilaktyki chorób układu krążenia oferujemy Ci:

 • zebranie szczegółowego wywiadu,
 • wykonanie badań biochemicznych krwi (stężenie we krwi cholesterolu całkowitego, LDL-cholesterolu, HDL-cholesterolu, triglicerydów i poziomu glukozy),
 • pomiar ciśnienia tętniczego krwi,
 • wyliczenie współczynnika masy ciała (ang. Body Mass Index – BMI).

Po zebraniu wszystkich informacji oraz wspomnianych wyżej wyników badań zaprosimy Cię na wizytę u lekarza rodzinnego, który na ich podstawie ustali ryzyko wystąpienia u Ciebie chorób układu krążenia oraz poradzi co zrobić aby im zapobiec.

Jeśli zajdzie potrzeba możesz też zostać skierowany/a na dalsze badania diagnostyczne i konsultacje u specjalisty. Większość z nich będziemy w stanie przeprowadzić na terenie naszej przychodni.

Program profilaktyki gruźlicy

Gruźlica jest chorobą nadal aktualną w Polsce i w ostatnim czasie stwierdza się wzrost zachorowań, dlatego bardzo ważna jest profilaktyka.

Pierwsze objawy to kaszel utrzymujący się ponad trzy tygodnie lub takie dolegliwości jak: odkrztuszanie plwociny (wydzieliny z dróg oddechowych), osłabienie, duszność, krwioplucie, nocne poty, stany podgorączkowe czy ból w klatce piersiowej. Należy wtedy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Wczesne wykrycie gruźlicy daje lepsze rokowania na jej wyleczenie

Program profilaktyki gruźlicy dotyczy pacjentów dorosłych zapisanych do naszej przychodni, którzy nigdy nie chorowali na gruźlicę.

Warunkiem przystąpienia do programu jest jedynie wypełnienie pisemnego oświadczenia przez pacjenta, że nie podlegał ankietowemu badaniu w kierunku profilaktyki gruźlicy w ciągu 2 ostatnich lat (także w innych przychodniach).

 

W ramach programu profilaktyki gruźlicy zapewniamy naszym pacjentom:

 • Przeprowadzenie wywiadu w kierunku gruźlicy przez wykwalifikowaną pielęgniarkę wraz z wypełnieniem ankiety
 • Przeprowadzenie edukacji zdrowotnej
 • W przypadku pacjentów u których stwierdzono największe ryzyko zachorowania na gruźlicę umówienie konsultacji lekarskiej

W programie profilaktyki gruźlicy nasi pacjenci mogą brać udział bezpłatnie raz na 2 lata