Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 do godziny 8.00 dnia następnego. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej są bezpłatne dla osób ubezpieczonych i udzielane bez skierowania w dowolnym punkcie nocnej opieki.

Świadczenia zdrowotne realizowane są w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej i nie są związane z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, do którego jesteśmy zapisani.

Każdy ubezpieczony, bez względu na miejsce zamieszkania, może skorzystać z pomocy nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, tam gdzie ma najbliżej.

Z opieki lekarskiej i pielęgniarskiej udzielanej w punktach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej można skorzystać w przypadku nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia.

Poniżej podajemy  zaktualizowany wykaz  pięciu punktów na terenie Miasta Lublin, do  których pacjenci będą mogli się zgłaszać w celu uzyskania  świadczeń w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej:

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ GALENCAŁODOBOWA OPIEKA LEKARSKO-PIELĘGNIARSKA LEK. MED. MIROSŁAW PODGÓRSKI

LUBLIN, ul. WAPOWSKIEGO 2 lok. 3

Tel. 81/450 -58- 25

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ „GALEN”

LUBLIN, ul. BIERNACKIEGO 9

Tel. 666-59-54-12

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ LUNA MED.

LUBLIN,  AL. RACŁAWICKIE 23

Tel. 81/718-36-29

OŚRODEK MEDYCZNY DMP PRZYCHODNIA

LUBLIN,  ul. PROJEKTOWA 5

Tel. 81/710-56-80

NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ B.D.M UNI-MED. SPÓŁKA JAWNA

LUBLIN,  ul. ABRAMOWICKA 2

Tel. 81/747-34-83